Friday, 03.29.2024, 4:31 PM
Welcome Guest | RSS
OD SADA ZAHTEVAJTE NA http://sgs-cs.darkbb.com TAMO SMO P...
Main | Efekat munje! - Forum | Registration | Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » O nama » Photoshop tutoriali » Efekat munje!
Efekat munje!
MofoDate: Tuesday, 10.20.2009, 1:04 AM | Message # 1
Private
Group: Administrators
Messages: 11
Reputation: 32767
Status: Offline
Pozdrav, evo jednog jednostavnog Photoshop tutorijala. Efekat munje.

Napravi munju u nekoliko poteza

Da bi smo napravili munju moramo prvo otvoriti novi dokument na traci menija odaberemo File>New odredimo veličinu i u daljem postupku ćemo razjasniti šta i kako. Veličina dokumenta treba da je dužina u odnosu na visinu recimo 6-1 što sve zavisi šta hoćete. Ako ćete munju da stavite direktno na neku sliku postupak je onda samo malo drugačiji. Sa alatkom za selektovanje rectangular marquee tool napravite selekciju na slici sa istim odnosom veličine, da li će biti duže a uže ili kako vam već treba zavisi od slike i kakvu i koliku munju želite na toj slici, samo za razliku od ovg tutorijala to treba onda da bude Layer>New>Layer u traci menija i na kraju da primenite neki od modova stapanja. E sada kada smo napravili taj prvi korak idemo dalje. U paleti alata izaberemo Gradijent Tool i u gradijent paleti odredimo foreground to beckground i prevučemo preko dokumenta-slike kao što je na slici dole pokazano. Dali će biti odgore prema dole ili obrnuto nije važno jedino da je jednako raspoređena boja a zato služi Shift koji držimo dok prevlačimo kursor miša preko dokumenta-slike.

Mnogo ja tu nešto objašnjavam ali to je da biste što lakše uradili ali još par poteza i stvar je rešena. U sledećem koraku primenućemo jedan filter. Na traci menija odemo na Filter>Render>Difference Clouds i dobićemo neke mrlje, slika dole.


E sada od tih “mrlja” treba napraviti kao negativ. U traci alata Image>Adjustments>Invert ili na tastaturi Ctrl+I što je mnogo brže naredna slika.

E sada počinje nesto da se događa na traci menija idemo Image>Adjustaments>Levels (Ctrl+L) I u prozoru koji vam se otvorio klizač koji vam je označen na slici dole pomerite desno do kraja.

Da bi naša munja dobila željenu boju opet idemo na traku menija Image>Adjustaments>Hue/Saturation (Ctrl+U) I označimo-štikliramo Colorize što vam je pokazano na poslednjoj slici ovog tutorijala. Ovo kako sam ja podesio parametre je samo kao primer pošto ima bezbroj mogućnosti, pomerajte klizače levo desno i videćete šta se događa. Stavio sam na kraju jednu na brzaka napravljenu sliku eto da vidite kako to otpriljke ispadne, malo mašte malo vežbe u photoshopu izaberete nekoliko različitih četkica oblaka i to je to.Četkice-Brush možete naći na internetu napraviti sami a i to ćemo jednom objasniti ili pišite šta bi vama otprilike trebalo pa ću vam poslati. Uživajte ili se nervirajte kao ja dok ne napipate u photoshopu šta i kao radi.

 
KoleDate: Friday, 11.27.2009, 9:55 PM | Message # 2
Private
Group: Users
Messages: 3
Reputation: 0
Status: Offline
odlicno al ako ocete mi rec kako mogu download PS???plsss cry
 
Forum » O nama » Photoshop tutoriali » Efekat munje!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2024

Website builderuCoz